Jak pielęgnować cerę naczynkową?

kasia
napisany przez Kasia
Jak pielęgnować cerę naczynkową?

Cera naczynkowa jest bardzo delikatna i wymagająca. Trzeba o nią odpowiednio dbać i starannie ją pielęgnować. Zapewnić jej ochronę, odżywić, nawilżyć i złagodzić podrażnienia. Jak dbać o cerę naczynkową? Jak sobie z nią radzić? Jakie będą odpowiednie kosmetyki do cery naczynkowej?

Cera naczynkowa – jak ją rozpoznać?

Cera naczynkowa rozwija się zwykle już okresie nastoletnim. Największe nasilenie objawów, następuje zwykle w wieku około 30-40 lat. Problem zaczyna się zwykle niewinnie, od niewielkich zmian i drobnej wysypki. Pojawiają się małe widoczne naczynka, które z czasem mogą przekształcić się w rozległy rumień. Cerę naczynkową cechują zaczerwienienia i miejscowe podrażnienie skóry. Naczynia krwionośne stają się widoczne, pojawiają się wypryski i nadmierna wrażliwość skóry. Charakterystycznym objawem są także tzw. pajączki. Osoby posiadające cerę naczynkową, mają również skłonność do trądziku różowatego, lecz wiele zależy od właściwej pielęgnacji.

Pielęgnacja cery naczynkowej

Bardzo ważna jest ochrona przeciwsłoneczna, nie tylko latem, ale przez cały rok. Warto o tym pamiętać, gdyż promieniowanie UVA odpowiedzialne jest za trwałe rozszerzenie naczyń krwionośnych. Jednak ochrona przeciwsłoneczna to nie wszystko. Cera naczynkowa nie lubi kosmetyków, które są na bazie alkoholu, gdyż tego typu produkty, bardzo ją wysuszają. Wszelkie olejki do demakijażu, mocno ją obciążają, a mechaniczne peelingi podrażniają. Nie stosuj też do mycia twarzy gąbek, ani szczoteczek. Nie trzyj jej szorstkim ręcznikiem, zamiast tego osusz ją delikatnie ręcznikiem papierowym.

Kosmetyki do cery naczynkowej

Cera naczynkowa wymaga specjalnego traktowania i specjalnej pielęgnacji. Odpowiednie zabiegi, mogą w dużej mierze powstrzymać rozwój zmian. Przede wszystkim, należy zaopatrzyć się w kosmetyki do cery naczynkowej. Firma kosmetyczna Ziaja stworzyła linię produktów, które przeznaczone są do tego typu skóry. Są to preparaty bardzo delikatne, mające właściwości łagodzące rumień, co koi skórę i eliminuje nieprzyjemne uczucie ściągnięcia i pieczenia.

Do oczyszczania wybierz lekkie, delikatne i bezzapachowe mleczka lub emulsje. Specjalne formuły nie zawierają obciążających cerę parabenów czy silikonów, ale dodatkowo łagodzą i usuwają zaczerwienienia. Złuszczanie ogranicz do delikatnych peelingów enzymatycznych, które nie podrażniają skóry, ale wygładzają i odświeżają.
W ciągu dnia zapewnij skórze warstwę ochronną w postaci lekkiego kremu z formułą wzmacniającą naczynka i działającą antyoksydacyjnie. Na noc wybierz krem o działaniu odżywczym i nawilżającym.

Opinie 0

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *