Kapsaicyna w tabletkach – co warto wiedzieć?

kasia
napisany przez Kasia
kapsaicyna papryka

Osoby chętnie sięgające po papryczki chili powinny wiedzieć, że za ten ostry smak odpowiada znajdująca się w nich substancja o nazwie kapsaicyna. Nieprzeciętne właściwości tej substancji sprawiły, że stała się ona niezwykle popularnym dodatkiem do tabletek na odchudzanie i nie tylko.

Kapsaicyna działa wielotorowo i wykazuje nawet działanie antynowotworowe. Z całą pewnością warto pogłębić swoją wiedzę z zakresu tego organicznego związku chemicznego.

Czym tak naprawdę jest kapsaicyna i jak działa na ludzki organizm?

Jeśli po zjedzeniu potrawy zaczyna doskwierać nam uczucie silnego pieczenia w jamie ustnej, to bez wątpienia znajdował się w niej składnik zawierający kapsaicynę. Jest to ograniczy związek chemiczny z grupy alkaloidów, który naturalnie znajduje się w papryczkach chili.

To właśnie za jego sprawą papryczka ma tak bardzo piekący i ostry smak, który u wielu osób wywołuje łzy, uczucie gorąca i wzrost ciśnienia. Związek ten oddziałuje na receptury bólu, a jego właściwości prozdrowotne są nie do przecenienia.

Nie trzeba wcale spożywać każdego dnia wielu papryczek chili czy też sięgać po papryczkę habanero, aby czerpać korzyści płynące ze spożywania kapsaicyny. Wystarczy regularnie spożywać jej niewielkie ilości pod różnymi postaciami.

Okazuje się, że kapsaicyna ma szerokie działanie lecznicze. Oprócz właściwości przeciwbólowych i antynowotworowych, działa również przeciwbakteryjnie, termoregulacyjnie, antyoksydacyjnie, przeciwzapalnie i odchudzająco.

Kapsaicyna jest tak silna, że jest w stanie doprowadzać komórki rakowe do apoptozy. Nie tylko chroni organizm przed rakotwórczymi substancjami, ale również przeciwdziała chorobom nowotworowym.

Dobroczynny wpływ kapsaicyny

Okazuje się, że regularne przyjmowanie tabletek z kapsaicyną przyczynia się do redukcji poziomu cholesterolu we krwi, a mianowicie frakcji LDL i trójglicerydów. Sięganie po ostre papryczki jest formą ochrony przed szkodliwym wpływem wolnych rodników.

Kapsaicyna wpływa korzystnie także na pracę układu sercowo-naczyniowego. Nie tylko chroni naczynia krwionośne przed stwardnieniem, ale także spowalnia postęp procesów miażdżycowych. Dla osób pragnących zrzucić nadprogramowe kilogramy wiadomością będzie to, że kapsaicyna wspomaga proces odchudzania.

Nie tylko zmniejsza łaknienie, ale również przyśpiesza spalanie tłuszczów w organizmie i przetwarzanie węglowodanów. Osobom sięgającym po tabletki z kapsaicyną przed treningiem znacznie łatwiej jest spalić więcej kalorii podczas wysiłku fizycznego.

Kapsaicynę znajdziemy także w różnego typu maściach i plastrach o działaniu przeciwbólowym. Związek ten jest niezwykle pomocny przy zaburzeniach mięśniowo-szkieletowych. Kapsaicyna stosowana jest jako środek przeciwzapalny i do dezynfekcji ran po oparzeniach czy też ukąszeniach.

Dobrej jakości tabletki zawierające w swoich skaldzie kapsaicynę można dostać w sklepie ekobalans.pl. W połączeniu z pierzgą pszczelą otrzymujemy kompleksowy preparat świetnie wzmacniający odporność organizmu.

Kapsaicyna w tabletkach dostępna po kliknięciu na grafikę poniżej.

kapsaicyna w tabletkach

 

Więcej danych można odszukać pod adresem https://ptbo.edu.pl/ pod którym udostępniono szczegóły.

Opinie 1

1 komentarz - Kapsaicyna w tabletkach – co warto wiedzieć?

  1. CAPSAINA pisze:

    Hej Kasia

    Ja już od roku jem ostre chili, bo moja córka wyczytała, że się o 30% dłużej życie i dodaje Carolina Reaper albo jolokia do moich sałat i się lepiej czuję po spożyciu.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *