Suplementy diety na włosy – pomóż im odżyć po lecie

kasia
napisany przez Kasia
Kobieta trzymająca w dłoniach lśniące, piękne włosy

Ekspozycja na słońce i wiatr, kąpiele w słonej morskiej wodzie – po lecie trudno o zdrowe, piękne włosy. Jeśli zauważasz, że są suche, łamliwe i pozbawione blasku, koniecznie sięgnij po suplementy diety zawierające składniki, które pomogą im odzyskać dobrą kondycję!

Z tekstu dowiesz się:

  • Jaki wpływ na ładne włosy mają suplementy diety zawierające biotynę?
  • W jaki sposób na zniszczone włosy pomoże L-cysteina?
  • Czy warto stosować suplementy na włosy zawierające wyciąg ze skrzypu polnego?

Biotyna na piękne włosy

Biotyna – czyli witamina B7 – to substancja niezbędna do prawidłowego funkcjonowania organizmu, biorąca udział m.in. w regulowaniu poziomu cukru we krwi oraz procesach trawiennych. To jednak niejedyna rola biotyny. Nieoceniony jest wpływ tej witaminy na włosy – wzmacnia je, odbudowuje i sprawia, że stają się lśniące, grube i bardziej odporne na niekorzystne działanie czynników zewnętrznych, takich jak promieniowanie słoneczne, częste suszenie i prostowanie, farbowanie itp.

Nie można zapominać także o tym, że biotyna wspomaga również proces syntezy kreatyny, która stanowi naturalny budulec włosów – dzięki temu są one silne i elastyczne. Dodatkowo witamina ta ma korzystny wpływ na skórę, w tym skórę głowy. Stymuluje bowiem mikrokrążenie krwi i poprawia stan cebulek włosów.

Zniszczone, suche włosy? Pomoże L-cysteina!

Dla poprawy kondycji włosów warto sięgnąć również po suplementy diety zawierające L-cysteinę. Jest to aminokwas, który w organizmie człowieka wytwarza się co prawda samodzielnie, ale bardzo częste są stany jego niedoboru (np. u osób przemęczonych, zestresowanych itp.). Tymczasem L-cysteina stanowi jeden z najważniejszych składników wspomnianej wcześniej kreatyniny, czyli podstawowego budulca włosów.

W sytuacjach niedoboru L-cysteiny w organizmie włosy stają się łamliwe, zniszczone, są też o wiele bardziej podatne na niekorzystne działanie czynników zewnętrznych. Dodatkowo substancja ta umożliwia dogłębne odżywienie cebulek włosowych oraz łagodzi stany zapalne skóry głowy. Nietrudno o nie, jeśli codziennie modelujemy włosy, używając do tego pianki, lakieru, żelu itp.

Skrzyp polny na zdrowe włosy

W suplementach diety na włosy bardzo często znaleźć można wyciąg ze skrzypu polnego, czyli pospolitej w naszym kraju rośliny, która ma jednak w sobie mnóstwo substancji cennych dla zdrowia włosów, skóry i paznokci. Są to m.in. sterole roślinne, kwasy organiczne, związki mineralne, flawonoidy, a także potas, selen, mangan i – co kluczowe dla włosów – łatwo przyswajalna krzemionka.

To właśnie zawartość krzemu – określanego niekiedy mianem pierwiastka urody – sprawia, że skrzyp polny pomoże zatroszczyć się o suche, zniszczone włosy. Krzem poprawia elastyczność skóry głowy, dzięki czemu włosy rosną zdrowe i lśniące. Zapobiega ich nadmiernemu wypadaniu oraz rozdwajaniu się końcówek. Pozytywnie wpływa też na nawilżenie włosów, zmniejsza ich łamliwość oraz opóźnia procesy siwienia. Stwierdzono nawet, że zawarty w skrzypie krzem zwiększa odporność skóry głowy na grzybicę i zakażenia.

To oczywiście kilka przykładów substancji, które pomogą odzyskać zdrowe, ładne włosy po lecie – suplementy diety na włosy zawierają również m.in. inne witaminy z grupy B (B2, B5, B6), witaminę PP, cynk czy żelazo. Oczywiście nabywając w sklepie suplementy diety na włosy, należy dokładnie przeczytać etykietę danego preparatu, by mieć pewność, że zawiera on wszystkie składniki, na których nam zależy. Bogatą ofertę produktów znajdziesz tutaj.

Opinie 0

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *