Szklarnia Betta – model na wiele sezonów ogrodniczych

kasia
napisany przez Kasia
szklarnia getta

Osoby, które dotychczas decydowały się na niezbyt trwałe szklarnie z folii lub dość trudne w utrzymaniu i ciężkie cieplarnie ze szkła powinny zwrócić uwagę na inną propozycję. Rosyjska szklarnia Betta z pokryciem poliwęglanowym jest świetnym rozwiązaniem, ponieważ umożliwia stworzyć obok domu estetyczny zakątek do uprawy zdrowych warzyw, kwiatów czy ziół niemal przez cały rok.

Osoby, które dotychczas decydowały się na niezbyt trwałe szklarnie z folii lub dość trudne w utrzymaniu i ciężkie cieplarnie ze szkła powinny zwrócić uwagę na inną propozycję. Rosyjska szklarnia Betta z pokryciem poliwęglanowym jest świetnym rozwiązaniem, ponieważ umożliwia stworzyć obok domu estetyczny zakątek do uprawy warzyw, kwiatów czy ziół niemal przez cały rok.

Mocna, ale lekka konstrukcja szklarni Betta

Pogoda w naszym kraju bywa kapryśna, więc hodowanie roślin nie zawsze daje pożądane efekty. Czasami niespodziewane przymrozki albo gwałtowne ulewy są w stanie niemal całkowicie zniszczyć cały wysiłek włożony w pielęgnację warzyw i ziół. Dlatego warto rozważyć montaż szklarni ogrodowej, tym bardziej że obecnie do wyboru są naprawdę ciekawe modele. Przede wszystkim nie trzeba martwić się kiepską trwałością szklarni wykonanych z folii, które już po pierwszym sezonie zazwyczaj nadają się do wymiany. Niektórzy decydują się na szklarnie szklane, ale one z kolei są bardzo ciężkie. Nie w każdym miejscu można taką cieplarnię postawić, ponieważ wymaga ona fundamentów. Poza tym jest trudna w utrzymaniu.

szklarnie

Zamów szklarnie Betta: https://arlenteam.pl/betta

Dlatego warto postawić na nowoczesną w formie konstrukcję z płyt poliwęglanowych. Jedną z polecanych modeli jest szklarnia Betta, która gwarantuje bezproblemowe użytkowanie przez długi czas. Nie wymaga fundamentów czy też rozbudowanych systemów montażowych, co wynika z jej stosunkowo niewielkiego ciężaru. Nadaje się zatem do przenoszenia, a to ważne. Ziemia po jakimś czasie mocno się wyjaławia, więc i plony stają się niższe. Przestawienie szklarni bywa po kilku latach koniecznością. Z modelem Betta nie ma z tym żadnych problemów.

Od razu należy też podkreślić, że mimo swojej lekkości cała konstrukcja charakteryzuje się dużą solidnością. Nie uszkodzą jej ani silne podmuchy wiatru, ani też gwałtowne opady deszczu, gradu czy śniegu.

Charakterystyka szklarni Betta

Model Betta ma przekrój kwadratowy 25 × 25 m, a jego konstrukcję tworzą mocne płyty z poliwęglanu komorowego 2,1 × 6 m. To znakomita alternatywa dla szkła, które nieco przypomina wyglądem. Jednak parametry użytkowe poliwęglanu są znacznie lepsze w kontekście zapewnienia roślinom optymalnych warunków wzrostu. Materiał ten wykazuje niemal całkowitą obojętność na wpływ niekorzystnych warunków atmosferycznych. Zachowuje swoje właściwości w skrajnych temperaturach, a jednocześnie jest niezwykle odporny na uszkodzenia mechaniczne. Wytrzymuje obciążenia śniegowe do 170 kg/m2.

Nie sprawia też żadnych problemów w codziennym użytkowaniu. Zabrudzenia są niezbyt widoczne, na pewno nie tworzą się niestyczne zacieki, co bywa sporym kłopotem w przypadku szkła. Ładnie się zatem prezentuje w przestrzeni ogrodu.

Szklarnia Betta nadaje się do całorocznego użytkowania. Zapewnia uprawom doskonałe warunki do wzrostu, ponieważ poliwęglan nie przepuszcza szkodliwych promieni UV. Chroni też przed deszczem czy wiatrem. Standardowe jej wymiary wynoszą 3 × 2 m, ale w razie potrzeby można dodawać kolejne segmenty. Dzięki temu łatwo powiększyć miejsce pod uprawę warzyw, kwiatów i ziół.

Opinie 0

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *