Szklarnia dacznaja trioszka dla mniej i bardziej wymagających ogrodników

kasia
napisany przez Kasia
Szklarnia Dacznaja Trioszka

Uprawianie roślin w ogrodzie zajmuje sporo czasu i wymaga nieco wysiłku. Niestety nie zawsze efekty zadowalają. Bywa i tak, że zmienne warunki atmosferyczne niemal całkowicie niszczą rosnące warzywa, kwiaty czy owoce. Można jednak temu zapobiec, i cieszyć się pięknie wyhodowanymi roślinami bez względu na pogodę. Taką gwarancję daje szklarnia Dacznaja Trioszka z pokryciem poliwęglanowym.

Szklarnia ogrodowa prosta w montażu i obsłudze

Rosyjska szklarnia Trioszka idealnie nadaje się nawet dla początkujących ogrodników, którzy nie mieli wcześniej do czynienia z uprawą szklarniową. Tunel wyróżniają  doskonałe parametry wytrzymałościowe. Konstrukcja wykonana z łukowatych profili stalowych ze wzmocnieniami jest na tyle solidna, że niestraszne jej ani porywiste wiatry, ani gwałtowne opady, ani też zalegający śnieg.

uprawa warzyw w szklarni trioszka

Źródło: https://sklep.arlenteam.pl/szklarnie-trioszka

Pokrycie poliwęglanowe wytrzymuje obciążenie do 360 kg na metr kwadratowy.

Standardowe wymiary szklarni Dacznaja Trioszka wynoszą 3×4 metry, ale konstrukcja nadaje się do rozbudowy. Wystarczy w tym celu nabyć przynajmniej jedną specjalną dostawkę o długości 2 metrów. To ważna zaleta, dająca naprawdę szerokie możliwości wykorzystania szklarni w zależności od potrzeb, a te przecież mogą rosnąć. Zakup dodatkowego segmentu pozwala na spore oszczędności, ponieważ nie ma konieczności wymiany szklarni na nową w przypadku chęci zwiększenia wymiarów.

Warto też podkreślić, że szklarnia Dacznaja Trioszka nie sprawia większych problemów przy montażu, który można przeprowadzić nawet samodzielnie. W komplecie zawsze znajdują się wszelkie elementy do tego niezbędne, a przede wszystkim szczegółowa instrukcja pokazująca krok po kroku, co należy zrobić.

Sama konstrukcja szklarni składa się z mocnych i szerokich profili ze stali ocynkowanej, które łączy się za pomocą specjalnych śrub i nakrętek. Co ważne, jej mocowanie do podłoża nie wymaga stawiania fundamentów, a to nie tylko ułatwia, ale i przyspiesza pracę. Wystarczy wkopać w ziemię końcówki w kształcie litery T.

Parametry użytkowe szklarni Dacznaja Trioszka

Konstrukcja szklarni pokryta jest całymi płytami poliwęglanowymi. Ten materiał charakteryzuje się doskonałymi właściwościami. Uwagę zwraca zwłaszcza jego fantastyczna wytrzymałość zarówno na silny mróz, jak i na bardzo wysokie temperatury. Nie ma konieczności demontażu szklarni na okres zimowy. Co więcej, można ją wykorzystać do uprawy niektórych roślin nawet wtedy, kiedy są niskie temperatury, a w szklarni nie ma ogrzewania.

szklarnia trioszka wiosna

W ten sposób można cieszyć się świeżym jarmużem, smaczną roszponką czy nawet cebulką w grudniu czy styczniu. Oczywiście nie ma przeszkód, aby zastosować ogrzewanie, ale wtedy należy się liczyć z wyższymi kosztami obsługi szklarni.

Poliwęglan komorowy zastosowany w tym modelu szklarni umożliwia utrzymanie ciepła wewnątrz do sześciu razy dłużej niż ma to miejsce w przypadku szklarni ze szkła. Jednocześnie docierające promienie słoneczne nie są szkodliwe dla roślin, ponieważ poliwęglan zatrzymuje promieniowanie ultrafioletowe. To pozwala na szybki i bezpieczny wzrost uprawianych warzyw, owoców czy warzyw.

Warto również podkreślić, że pokrycie z poliwęglanu komorowego nie wymaga stosowania jakichś szczególnych zabiegów pielęgnacyjno-konserwujących, aby wszystkie parametry użytkowe były zachowane. W zasadzie można się ograniczyć do usuwania pojawiającej się z upływem czasu warstwy brudu.

Szklarnia poliwęglanowa Trioszka to dobry wybór!

Konstrukcja szklarni Dacznaja Trioszka powinna zadowolić zarówno mniej, jak i bardziej doświadczonych ogrodników. Jest w miarę lekka, ale naprawdę stabilna. Dobrze też wygląda w przestrzeni ogrodowej i ładnie się komponuje z otoczeniem. Jej szerokość pozwala na flancowanie w trzech grządkach, długość szklarni można natomiast wydłużać.

Wewnątrz panują optymalne warunki dla prawidłowego wzrostu roślin, a to dzięki dwóm parom drzwi z wywietrznikami na końcach przeciwległych. W szklarni nie ma zatem zaduchu, ale panuje przyjemny mikroklimat. Jednocześnie konstrukcję można wzbogacić o dodatkowe wywietrzniki na ścianki boczne.

Jeżeli doda się do tego inne przydatne akcesoria jak nowoczesne systemy podlewania kropelkowego czy automatycznie otwierane okna, to okazuje się, że szklarnia Dacznaja Trioszka jest niemal całkowicie bezobsługowa.

Opinie 0

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *