Szklarnia ogrodowa 2×2 – mały tunel do uprawy zdrowych warzyw

kasia
napisany przez Kasia
szklarnia ogrodowa 2x2

Jeszcze kilka lat temu w Polsce królowały szklarnie wykonane ze szkła albo wysokiej jakości folii. W dzisiejszych czasach coraz większą popularność zdobywają nowoczesne szklarnie ogrodowe z poliwęglanu w konstrukcji stalowej. Niniejszy artykuł to doskonała propozycja dla tych działkowiczów, którzy chcą dowiedzieć się jakie atuty mają małe, poliwęglanowe szklarnie 2×2 i czy w rzeczywistości warto na nie postawić przy hodowli zdrowych i świeżych warzyw.

Poliwęglan od A do Z

Poliwęglan jest popularnym tworzywem sztucznym, który bardzo często wykorzystywany jest jako niezawodny materiał pokryciowy i osłonowy. Jego olbrzymia popularność wynika przede wszystkim z wielu zalet do których należy zaliczyć wytrzymałość i odporność na anomalia pogodowe. Z praktycznego punktu widzenia oznacza to, że poliwęglanowym szklarniom nie są groźne nawet bardzo podwyższone temperatury i niekorzystne warunki pogodowe.

Warto wspomnieć także i o tym, że poliwęglan nie ma zapachu, który przenosiłby się na rośliny. Poliwęglan bardzo dobrze trzyma ciepło, dlatego też z dobrodziejstwa szklarni można skorzystać nawet w sezonie zimowym. Jeżeli postawi się również na porządne ogrzewanie, to nawet podczas mroźnej zimy będzie można uprawiać bardzo wymagające rośliny.

Moda na szklarnie z poliwęglanu

Poliwęglanowa szklarnia ogrodowa 2×2 może być wykonana samodzielnie z gotowych płyt. Nic nie stoi również na przeszkodzie, aby kupić gotowe konstrukcje. W tym konkretnym przypadku zadbać trzeba będzie jedynie o porządne podłoże. Osoby, które chcą samodzielnie wykonać niewielką szklarnię 2×2 powinny w pierwszej kolejności skupić się na wykonaniu solidnego szkieletu. Najbardziej wymagające osoby powinny postawić na konstrukcje stalowe, które są najlepszą alternatywą dla zwykłych konstrukcji drewnianych lub aluminiowych.

Szklarnie o wymiarach 2×2 kupisz w sklepie Arlen Team: https://sklep.arlenteam.pl/szklarnie-2×2

szklarnie

Jakie zalety i wady mają szklarnie poliwęglanowe

Niewielka szklarnia z poliwęglanu 2×2 jest w chwili obecnej najciekawszą alternatywą dla szklarni szklanych i foliowych. Jest to bardzo wytrzymałe, termoizolacyjne oraz przepuszczające światło rozwiązanie. Sporą zaletą płyt poliwęglanowych jest ich łatwa obróbka oraz to, że można je giąć. Do największych zalet należy zaliczyć brak szkodliwego oddziaływania promieni słonecznych na sam design szklarni.

Poliwęglanowe szklarnie mają nie tylko same zalety, ale również kilka wad o których należy zawsze pamiętać. Lekkie konstrukcje są narażone na silne podmuchy wiatru. Aby rozwiązać ten problem warto postawić na niezawodne konstrukcje stalowe. Poliwęglan niestety przyciąga kurz, dlatego też płyty z niego wykonane należy częściej czyścić. Warto wspomnieć również i o tym, że poliwęglanowe płyty są dość miękkim materiałem, dlatego też mogą pojawić się na nich rysy i niewielkie zadrapania. Mimo to szklarnia z poliwęglanu jest bardziej odporna na uszkodzenia mechaniczne w porównaniu do szklarni szklanej.

Dlaczego warto wybrać tunel ogrodowy 2×2?

Profesjonalne szklarnie ogrodowe 2×2 budowane są zazwyczaj z poliwęglanu komorowego. Z praktycznego punktu widzenia oznacza to, że nie trzeba wylewać fundamentów. Konstrukcje szklarni zaprojektowane są w taki sposób, aby zapewnić maksimum bezpieczeństwa nie tylko roślinom, ale również ludziom.

Warto wspomnieć także i o tym, że poliwęglanowe szklarnie ogrodowe mają konstrukcje modułowe, dlatego też nic nie stoi na przeszkodzie, aby w niedalekiej przyszłości je rozbudować. Jest to bardzo praktyczne i niesłychanie wygodne rozwiązanie.

Dla wielu osób największą zaletą poliwęglanowych szklarni będą także walory estetyczne. Elegancka szklarnia ogrodowa 2×2 może okazać się najlepszą ozdobą posesji, dlatego też tak wiele osób decyduje się na jej zakup. Poliwęglanowe szklarnie idealnie pasują do drewnianych altan albo do mebli ogrodowych. Poliwęglanowe konstrukcje są doskonałym wyborem także dla tych osób, które poszukują mobilnych szklarni.

szklarnia z poliwęglanu

Cena szklarni ma znaczenie

Poliwęglan jest w chwili obecnej jednym z droższych materiałów, który wykorzystuje się do pokrycia szklarni. Warto jednak wspomnieć, że jest to inwestycja na lata, która bardzo szybko się zwróci. W Polsce pogoda pozostawia wiele do życzenia, dlatego też przy niewielkim huraganie zwykłe szklarnie foliowe niestety mogą ulec zniszczeniu.

Odpowiednio zadbane płyty poliwęglanowe nawet po wielu latach użytkowania prezentować będą się bardzo okazale i w dalszym ciągu spełniać będą swoje zadania. W dzisiejszych czasach poliwęglanowe szklarnie wykorzystywane są nie tylko do niewielkich ogródków przydomowych, ale również do zastosowań przemysłowych, co jest oczywiście najlepszym potwierdzeniem ich jakości i niezawodności. Godne uwagi są oczywiście szklarnie od renomowanych producentów, które wykonane są z poliwęglanu komorowego.

Opinie 0

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *