Szklarnia Optima – rosyjska cieplarnia ogrodnicza wielosezonowa!

kasia
napisany przez Kasia
szklarnia optima

Rosyjskie szklarnie z poliwęglanu mają duże grono zwolenników. Trudno się temu dziwić, ponieważ charakteryzują się świetnymi parametrami użytkowymi, są łatwe w montażu i obsłudze, a przede wszystkim zapewniają uprawianym roślinom naprawdę bardzo dobre warunki rozwoju niemal przez cały rok. Jednym z takich polecanych modeli jest szklarnia Optima.

Solidna konstrukcja szklarni Optima

Pokrycie z poliwęglanu ma zdecydowanie więcej zalet niż wad, a ponadto lepsze właściwości w porównaniu z folią czy ze szkłem. Chyba każdy ogrodnik dobrze wie, jakie problemy pojawiają się przy gwałtownych zjawiskach atmosferycznych, kiedy rośliny chroni tunel foliowy. Zdarza się, że folia nie wytrzymuje nawet jednego sezonu. Szkło, ze względu na swój ciężar, jest bardziej wytrzymałe na silny wiatr. Jednak silne opady mogą już powodować uszkodzenia. Poza tym modele szklane potrzebują osadzenia w fundamentach, więc można zapomnieć o ich przenoszeniu w nowe miejsce, a jest to przecież wskazane po kilku sezonach.

szklarnie

Konstrukcja poliwęglanowa szklarni Optima zapewnia zdecydowanie lepsze warunki wzrostu dla roślin, a zarazem charakteryzuje się doskonałymi parametrami użytkowymi. Przede wszystkim jest lekka, ale przy tym bardzo solidna. Nie trzeba stawiać fundamentów, więc szklarnię można po kilku sezonach przenieść w inne miejsce w ogrodzie.
Warto podkreślić, że Optima doskonale sobie radzi w najtrudniejszych warunkach atmosferycznych. Poliwęglan mimo swojej lekkości jest materiałem naprawdę bardzo mocnym. Nawet silne podmuchy wiatru nie powinny uszkodzić konstrukcji szklarni zbudowanej z profili ze stali ocynkowanej. Dodatkowe zabezpieczenie stanowią linki stalowe. Dlatego szklarnia Optima idealnie nadaje się na tereny górskie lub nadmorskie, gdzie gwałtowne wichury zdarzają się częściej.

Poliwęglanu nie jest w stanie też zniszczy duży napór śniegu. Wykazuje ponadto doskonałą odporność na uszkodzenia mechaniczne.

Zdrowe i dorodne warzywa pod szklarnią Optima

Ten model rosyjskiej szklarni ogrodowej ma profil otwarty. W całości pokryty został płytami poliwęglanowymi. Mimo że bazowe wymiary szklarni wynoszą 3 × 2 m, to nie ma żadnych przeszkód, aby rozbudować konstrukcję o dodatkowe segmenty. Dzięki temu nie trzeba kupować nowej szklarni, a jedynie specjalne dwumetrowe przedłużenia.

Szklarnia Optima zapewnia roślinom optymalne warunki. Poliwęglan dobrze przepuszcza światło, ale zapobiega przedostawaniu się do wnętrza promieni UV. Co ważne, światło jest równomiernie rozproszone. Dzięki płytom poliwęglanowym w szklarni dłużej utrzymuje się ciepło w porównaniu z klasycznymi cieplarniami szklanymi. Odpowiednie systemy wentylacyjne zapobiegają też przegrzaniu roślin czy też poparzeniu podczas upałów. Cieplarnia może mieć charakter całoroczny.

Optima to niewątpliwie dobry wybór zarówno dla ogrodników amatorów, jak i profesjonalistów – wszystkich, którym zależy na zapewnieniu swoim uprawom jak najlepszych warunków wegetacyjnych.

Źródło: https://arlenteam.pl/dacznaja-optima

Opinie 0

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *