Szklarnia Strzałka dla najbardziej wymagających ogrodników

kasia
napisany przez Kasia
szklarnia strzałka

Szklarnia ogrodowa powinna być mocna, wytrzymała na uszkodzenia mechaniczne i gwałtowne zjawiska atmosferyczne, funkcjonalna, a przy tym estetyczna. Taki charakter ma rosyjska szklarnia Strzałka pokryta płytami z poliwęglanu komorowego.

Całoroczna cieplarnia na każdy teren

Szklarnię Strzałka wyróżnia spośród innych specyficzny wygląd. Już z daleka zwraca uwagę dobrze wyprofilowana konstrukcja stożkowata, która zapewnia wyjątkową wytrzymałość nawet na bardzo ciężkie warunki klimatyczne. Jej solidność wynika również z dodatkowego zabezpieczenia w postaci stalowych linek. Dzięki nim płyty poliwęglanowe świetnie są przytwierdzone do konstrukcji ze stali ocynkowanej, a całość okazuje się bardzo stabilna i mocna.

Dlatego szklarnię Strzałka spokojnie można postawić na trudnych terenach górskich i nadmorskich, gdzie często występują huraganowe wiatry. Co ciekawe, ten model nie wymaga stawiania fundamentów, ponieważ mocuje się go do podłoża za pomocą specjalnych końcówek. Jednak brak fundamentów nie stanowi wady, a zaletę. Po kilku sezonach można bez żadnego problemu przemieścić szklarnię w inne miejsce. W ten sposób gwarantuje się roślinom naprawdę dobre warunki do wzrostu.

szklarnie

Cechą charakterystyczną poliwęglanu jest jego duża wytrzymałość nie tylko na silne podmuchy wiatru, ale i na uszkodzenia mechaniczne. Powłoki tego typu nie zniszczą gwałtowne opady deszczu lub gradu. Nic się też nie stanie, kiedy będzie zalegał na niej śnieg, ponieważ wytrzymałość na obciążenie śniegowe osiąga poziom 360 kg/m2. Warto jednak podkreślić, że warstwa śniegu zatrzymuje dopływ światła do wnętrza, co ma znaczenie w przypadku upraw w okresie zimowym.

Jest to jak najbardziej możliwe, i to nie tylko po zamontowaniu ogrzewania. Szklarnia z poliwęglanu doskonale kumuluje ciepło, więc zimą można spróbować uprawy roszponki, jarmużu czy jeszcze innych dość odpornych na niskie temperatury warzyw.

Szklarnia Strzałka – optymalne warunki uprawy roślin

Warzywa, kwiaty czy zioła potrzebują odpowiedniej ilości światła i wody. Jednocześnie mają określone wymagania w kontekście temperatury. Dzięki szklarni Strzałka można roślinom zapewnić naprawdę doskonałe warunki. Pokrycie poliwęglanowe gwarantuje znacznie lepsze parametry użytkowe niż szkło czy folia.

W żaden sposób nie ogranicza dopływu światła, które jest równomiernie rozproszone wewnątrz cieplarni. Jednak, w przeciwieństwie do szkła, skutecznie blokuje dostęp szkodliwym promieniom ultrafioletowym.

Szklarnia 2x4

Fot. Arlen Team

Uprawy są również osłonięte od silnych podmuchów wiatru, które mogłyby uszkodzić delikatne sadzonki. Szklarnia chroni też przed nadmierną wilgocią. Oczywiście każda roślina potrzebuje wody, jednak długotrwale utrzymujące się opady prowadzą do gnicia korzonków. Dlatego tak dobrym rozwiązaniem okazuje się szklarnia Strzałka.

Warto także rozważyć instalację kropelkowego systemu nawadniania, dzięki czemu warzywa i zioła będą miały rzeczywiście optymalne warunki do wzrostu.

Konstrukcja uniemożliwia ponadto przegrzanie roślin, ponieważ zawiera dwie pary drzwi z wywietrznikami, a nie ma przeszkód, aby jeszcze zamontować dodatkowe wywietrzniki. To naprawdę solidna, a przy tym estetyczna szklarnia, który ładnie wkomponuje się w przestrzeń ogrodu.

Opinie 0

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *