Szklarnia z poliwęglanu 3×6 – najlepsza opcja do ogrodu!

kasia
napisany przez Kasia
Szklarnia z poliwęglanu 3x6 - najlepsza opcja do ogrodu!

Przydomowa szklarnia ogrodowa 3×6 powinna cechować się odpowiednią wytrzymałością, pozwalającą zabezpieczyć ją przed negatywnymi czynnikami środowiskowymi. Musi ona posiadać solidną konstrukcję, najlepiej dodatkowo wzmacnianą, która zabezpieczy bryłę przed silnym i porywistym wiatrem. Nie bez znaczenia pozostaje pokrycie wierzchniej części szklarni. Jeśli jest ono wykonane z solidnego, wytrzymałego materiału, możemy być pewni że obiekt wytrzyma silny deszcz, a także nie ulegnie dewastacji wraz z upływem czasu. Dzięki temu możemy uprawiać zdrowe warzywa w szklarni praktycznie przez cały rok.

Jaka konstrukcja? Szklarnia 3×6 – stelaż i pokrycie

Rodzajów i modelów przydomowych szklarni znajdziemy w ofertach sklepów bez liku. Można stwierdzić, iż cieplarnie mogą być wykonane z kilkudziesięciu różnych komponentów i materiałów, determinujących jej wytrzymałość i inne atrybuty. Małe szklarnie najczęściej wykonane są z materiałów syntetycznych, plastiku i folii, przez co nie są najsolidniejszymi konstrukcjami.

Ich budowa jednak pozwala na zastosowanie lżejszych materiałów, które nie do końca sprawdzą się w przypadku większych obiektów. Szklarnia ogrodowa 3×6 jest tradycyjnym, dużym obiektem, który możemy zastosować na działce, w ogrodzie czy na przydomowym podwórku. Z powodzeniem może być stosowana także na polu czy innej otwartej przestrzeni.

Całkiem spore wymiary cieplarni determinują konieczność zastosowania odpowiednich materiałów do jej budowy. Warto zwrócić uwagę na to, z czego wykonana jest konkretna szklarnia 3×6. Może się okazać, że niektórzy producenci oszczędzają na komponentach, przez co cała konstrukcja jest osłabiona i będzie mocno wrażliwa na warunki zewnętrzne. Dlatego tak istotną kwestią jest dobór nie tylko zaufanego producenta, który zagwarantuje wytrzymałość szklarni, ale także zorientowanie się „na własną rękę” z czego konkretny obiekt jest wykonany i jakie właściwości posiada.

Najlepsze będą konstrukcje szklarni 3×6 ze stali nierdzewnych, które produkuje producent Volya: https://sklep.arlenteam.pl/szklarnie-3×6

szklarnie

Wytrzymała szklarnia w dobie porywistych wiatrów i niepewnej pogody

Dlaczego solidność i dobre wykonanie szklarni jest kluczowe? Przecież może nam się wydawać, że jest to tylko pewne przykrycie, osłona dla naszych warzyw i roślin, przez co bagatelizujemy ten problem. Idąc tym tokiem rozumowania, powinniśmy pozostać przy plastikowych czy drewnianych konstrukcjach.

Praktyka pokazuje jednak, że pogoda bywa bardzo zdradliwa i to w różnych porach roku. W czasie zimy możemy już obserwować burze i mocny wiatr, a w lecie mogą przyjść intensywne, obciążające dach szklarni, opady atmosferyczne. Przez zmiany klimatyczne pogoda staje się coraz bardziej niepewna i nieprzewidywalna.

Warto zatem zadbać o bezpieczeństwo nie tylko naszych roślin, ale i nas samych. Nie chcielibyśmy, aby szklarnia 3×6 chybotała się na wietrze czy zawaliła się w najmniej oczekiwanym momencie. Pozornie bagatelizowana kwestia okazuje się być najważniejszą sprawą w doborze najlepszej szklarni.

Już nawet rozmiar, kształt czy łatwość w montażu schodzi na drugi plan. Zakup szklarni wykonanej z solidnych, metalowych ram i poprzeczek, w której zastosowano super-wytrzymały poliwęglan, będzie gwarantem bezpieczeństwa i wygody użytkowania.

hodowla pomidorów w szklarni 3x6

Szklarnia ogrodowa 3×6 z poliwęglanu – dlaczego warto?

Poliwęglany to związki chemiczne, będące grupą polimerów z grupy poliestrów. Posiadają one bardzo dużą światłoprzepuszczalność, w związku z czym idealnie nadają się na powłokę szklarniową. To nie jedyna zaleta tego materiału. Poliwęglan charakteryzuje się niesamowitą wytrzymałością mechaniczną, dzięki czemu jest bardzo solidnym materiałem budowlanym.

Co więcej, jest on lekki, łatwy w aplikowaniu i produkcji. Nie przez przypadek stał się synonimem solidnej konstrukcji szklarniowej i jest szeroko wykorzystywany w produkcji najlepszych cieplarni. Ciekawą kwestią jest także jego odporność na kwasy. Dzięki tej właściwości szklarnia może być ręcznie bądź automatycznie czyszczona z użyciem odpowiednich detergentów.

Ponadto kwaśne deszcze, z jakimi mamy do czynienia na niektórych terenach, nie stanowią dużego zagrożenia dla naszych roślin. Szklarnia 3×6 okryta zewnętrzną warstwą poliwęglanową, w połączeniu z mocną, stalową ramą, to najtrwalsza konstrukcja dostępna na rynku. Nie licząc oczywiście problematycznych w instalacji betonowanych szklarni, które trzeba dodatkowo wzmacniać poprzez szereg prac technicznych, a także trudnych w rozbudowie.

Szklarnie stalowo-poliwęglanowe mogą być modyfikowane przez użytkownika i rozbudowywane nawet kilka lat po zakupie. Posiadacz cieplarni może w dowolnym momencie zdecydować się na poszerzenie konstrukcji czy zmianę jej położenia.

Opinie 0

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *