Szklarnia Alfa2020 – wytrzymała, praktyczna i estetyczna

kasia
napisany przez Kasia
szklarnia alfa2020

Nowoczesne szklarnie są nie tylko wyjątkowo praktyczne, ale i niezawodne. Dzięki nim można pokusić się o efektywną uprawę roślin ciepłolubnych, a ponadto znacznie przedłużyć okres wegetacji warzyw, owoców, kwiatów czy ziół. Pośród wielu dostępnych modeli uwagę zwraca szklarnia rosyjska z poliwęglanu – Alfa2020 producenta VOLYA, którą wyróżnia duża wytrzymałość, łatwość użytkowania, a także wysoka estetyka wykonania.

Solidna cieplarnia rosyjska poliwęglanowa

Warunki pogodowe bywają zmienne nawet w okresie letnim. Gwałtowne burze połączone z obfitymi opadami deszczu i porywistym wiatrem są w stanie niemal całkowicie zniszczyć także te bardziej wytrzymałe rośliny. Jeszcze gorzej jest wtedy, gdy uprawa dotyczy naprawdę wrażliwych gatunków. W ciągu kilku minut cała praca może iść na marne. Dlatego warto skorzystać z ochrony, jaką daje szklarnia Alfa2020. Jej stabilna konstrukcja z mocnej stali ocynkowanej oraz odporna na uszkodzenia mechaniczne powłoka z poliwęglanu to naprawdę skuteczny sposób na uzyskanie obfitych plonów bez nerwowego śledzenia prognozy pogody.

szklarnia rosyjska alfa2020

Szklarnia Alfa2020 – https://sklep.arlengroup.pl/szklarnia-alfa2020

Stelaż cieplarni nie ulega korozji pod wpływem wilgoci, więc nawet po kilku latach użytkowania nadal jest niezwykle solidny. Nie trzeba też martwić się o poziom nasłonecznienia, ponieważ poliwęglan ma doskonałe parametry pod względem przepuszczalności światła. Nawet rośliny znajdujące się w samym rogu szklarni mają optymalny dostęp do światła – sprzyja temu łukowaty kształt tego modelu. Jednocześnie nie ma ryzyka zniszczenia warzyw czy owoców przez intensywne promieniowanie UV ze względu na wysoką skuteczność ochrony, jaką wykazuje powłoka poliwęglanowa.

Alfa2020 – praktyczna i niezawodna szklarnia z poliwęglanu

Alfa2020 z powodzeniem nadaje się do uprawy całorocznej najbardziej wrażliwych roślin. W związku z tym, że poliwęglan znakomicie kumuluje ciepło, to nawet w okresie zimowym można pokusić się o uprawę mniej wymagających gatunków. Jeżeli nie będzie naprawdę bardzo mroźnych warunków, to w wersji nieogrzewanej powinna się udać hodowla jarmużu, roszponki czy porów, tym bardziej że te rośliny dobrze znoszą lekki przymrozek. Można zresztą je dodatkowo okryć specjalną agrowłókniną w razie nagłych spadków temperatury. W każdym razie cieplarnia poliwęglanowa nie wychładza się tak szybko, jak to dzieje w przypadku modeli ze szkła.

Szklarnia skutecznie też chroni warzywa, owoce czy zioła przed przegrzaniem, ponieważ ma wywietrzniki. Ponadto nic nie stoi na przeszkodzie, aby zakupić jeszcze dodatkowe okno wietrzące z automatycznym mechanizmem zamykania i otwierania – https://sklep.arlengroup.pl/automatyczne-otwieranie-okna-szklarni. To ogromne ułatwienie opieki nad uprawianymi roślinami, a jednocześnie większa gwarancja uzyskania obfitych plonów.

Warto również podkreślić możliwość naprawdę szybkiego montażu, który nie powinien sprawić większych problemów nawet laikowi. Dużym ułatwieniem jest nie tylko napisana zrozumiałym językiem instrukcja obsługi, ale także specjalne otwory zlokalizowane na całej długości szklarni. Dzięki temu montaż można przeprowadzić samodzielnie, co daje duże oszczędności finansowe, ponieważ nie ma konieczności wzywania fachowców do tej pracy.

Opinie 0

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *