Szklarnie VOLYA – przegląd rosyjskich tuneli poliwęglanowych

kasia
napisany przez Kasia
Szklarnie VOLYA

Mimo że w sklepach i na targowiskach można kupić warzywa i owoce przez cały rok, to jednak nigdy nie będą one tak świeże jak plony zebrane we własnym ogrodzie. Trudno też porównać ich smak i aromat.

Poza tym osobiście nadzorowane uprawy pozbawione są sztucznych nawozów. Dlatego na talerzu pojawia się samo zdrowie. Problemem jest jedynie wyhodowanie dorodnych pomidorów czy ogórków ze względu na kaprysy pogody, ale i z tym łatwo sobie poradzić. Rosyjskie szklarnie VOLYA z poliwęglanu okazują się niezastąpione, ponieważ dają roślinom optymalne warunki rozwoju.

Oto przegląd najpopularniejszych modeli producenta szklarni ogrodowych: https://sklep.arlengroup.pl/volya-szklarnie-rosyjskie.

Szklarnie Trioszka

Ich standardowe wymiary 3 x 4 metry sprawiają, że szklarnia z poliwęglanu Dacznaja Trioszka idealnie się sprawdzi w większych ogrodach, tym bardziej że można jeszcze wydłużyć szklarnię o dodatkowe moduły. Nawet duże rodziny mogą liczyć na obfite zbiory zdrowych warzyw, owoców czy ziół. Uwagę zwraca wytrzymała konstrukcja, dzięki czemu można użytkować ten model nawet w okresie zimowym.

szklarnia trioszka

Szklarnia Trioszka – producent VOLYA

Szklarnie Dwuszka

Nie trzeba mieć szerokiej działki, aby postawić cieplarnię. Producent pomyślał również o posiadaczach wąskich ogrodów. Dla nich przeznaczony jest model Dwuszka 2 x 2 metry o bardzo dobrej wytrzymałości na obciążenie śniegowe do 220 kg/m2. W razie potrzeby również do tego typu szklarni VOLYA można dokupić elementy przedłużające.

szklarnia dwuszka

Szklarnia Dwuszka – producent VOLYA

Szklarnie Betta

Te z kolei mają profil zamknięty, a ich klasyczne wymiary wynoszą 3 x 2 metry, które bez problemu rozbudowuje się o dwumetrowe moduły. W ten sposób zwiększa się funkcjonalność całej konstrukcji. Szklarnie z poliwęglanu Betta dobrze prezentują się zarówno w ogrodach przydomowych, jak i na działkach. Powłoka poliwęglanowa skutecznie chroni rośliny przed zimnem, opadami, silnym wiatrem, a także promieniowaniem UV czy zanieczyszczonym powietrzem.

Szklarnie Optima

Silne wiatry i obfite opady są szczególnie niebezpieczne dla roślin uprawianych na terenach górskich czy nadmorskich. Aby nie dopuścić do zniszczenia delikatnych i wrażliwych warzyw, należy dać im odpowiednią ochronę. Doskonale do tego zadania nadaje się model Optima o wzmocnionej konstrukcji, dla której niestraszne żadne podmuchy czy obciążenie śniegowe sięgające 280 kg/m2.

szklarnia optima

Szklarnia Optima – producent VOLYA

Szklarnie Strzałka

Niektórzy obawiają się, że klasyczna szklarnia niekonieczne wpasuje się w aranżację nowoczesnego ogrodu. Dla tych osób również jest ciekawa propozycja w postaci modelu Strzałka, który może się kojarzyć z modernistycznym domkiem. Jednak wysoka estetyka to jedno, a uwagę zwracają wyśmienite parametry użytkowe, wprost idealne dla przestrzeni górskiej. Nawet wyjątkowo obfite opady śniegu nie zagrażają stabilności konstrukcji, która wytrzymuje obciążenie nawet mokrego śniegu do 360 kg/m2.

szklarnie strzałka

Szklarnia Strzałka – producent VOLYA

Szklarnie Alfa2020

Najnowsza propozycja ma wszystkie zalety wcześniejszych modeli, a więc lekką i bardzo solidną konstrukcję z ocynkowanej blachy oraz mocną powłokę poliwęglanową. Nie wymaga stawiania fundamentów, a jej standardowe wymiary 3 x 4 metry w każdym momencie można zwiększyć poprzez dodanie modułu przedłużającego. Sprawdzi się przede wszystkim na terenach nizinnych, w których rzadko zdarzają się obfite opady śniegu.

szklarnie alfa2020

Szklarnia Alfa2020 – producent VOLYA

Szklarnie EKO

Ostatni typ wyróżnia się doskonałym stosunkiem ceny do jakości. EKO dobrze komponuje się z krajobrazem ogrodów czy działek, i to zarówno tych w klimatach klasycznych, jak i nowoczesnych. Natomiast rośliny mają zapewnione jak najlepsze warunki do wzrostu nie tylko pod względem temperatury, ale i poziomu nasłonecznienia oraz wilgotności.

szklarnia eko

Szklarnia Eko – producent VOLYA

Wszystkie szklarnie VOLYA mają zatem dobrze przemyślaną konstrukcję, odpowiednią wytrzymałość i wysoką estetykę wykonania. Nie sprawiają też żadnych problemów użytkowych – nie trzeba budować fundamentów czy składać szklarni na zimę, a pielęgnacja ogranicza się do usuwania kurzu z powłoki poliwęglanowej. Dlatego doskonale się nadają do uprawy zdrowych i smacznych warzyw, owoców czy ziół, także tych najbardziej wrażliwych na zmienne warunki pogodowe.

Źródła grafik:
https://sklep.arlengroup.pl/szklarnia-alfa2020
https://sklep.arlengroup.pl/szklarnia-dacznaja-dwuszka
https://sklep.arlengroup.pl/szklarnia-eko
https://sklep.arlengroup.pl/szklarnia-trioszka
https://sklep.arlengroup.pl/szklarnia-betta
https://sklep.arlengroup.pl/szklarnia-dacznaja-optima
https://sklep.arlengroup.pl/szklarnia-dacznaja-strzalka

Opinie 0

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *